جستجو   :  

طرز تهیه وافل

 وافل نوعی شیرینی است که نیاز به قالب مخصوص خودش را دارد. قالب وافل دو نوع است برقی و روگازی. وافل یک شیرینی است که می توان از آن به عنوان یک صبحانه و یا میان وعده برای کودکان بهانه گیر استفاده کرد. طرز تهیه وافل بسیار راحت می باشد و با مواد اولیه همیشه در دسترس تهیه می شود. 

 

مواد لازم برای تهیه وافل


آرد سفید ۲ لیوان
بکینگ پودر ۱ قاشق غذاخوری
شکر ۱ فنجان
تخم مرغ ۲ عدد
شیر گرم ۱ لیوان
کره ۵۰ گرم
وانیل ۱ قاشق چایخوری

 

طرز تهیه وافل


مرحله اول: آماده سازی مواد خشک
قبل از شروع کار لازم است دستگاه وافل ساز را روشن کنید و یا روی گاز با شعله خیلی کم قرار دهید.

 

یک کاسه گود را انتخاب کنید و سپس آرد و بکینگ پودر را باهم الک کنید و در کاسه بریزید.

 

مرحله دوم: آماده سازی مواد مایع
تخم مرغ ها در یک ظرفی بشکنید و وانیل را اضافه کنید و با همزن برقی با سرعت بالا هم بزنید و سپس شکر را اضافه کنید و دوباره هم بزنید. در آخر کره را به شیر گرم اضافه کرده و بعد به تخم مرغ ها اضافه نمائید. هر مواد را که اضافه کردید حدود ۲ دقیقه هم بزنید. حالا مواد مایع را به آرد اضافه کرده و با لیسک خوب باهم مخلوط کنید تا مایع وافل به دست بیاید. مایع وافل نیاید خیلی رقیق و خیلی سفت باشد.

 

مرحله سوم: پخت وافل
دستگاه وافل که در این مدت خوب گرم شده است را با کمک اسپری، روی دستگاه ه را اسپری روغن بزنید. سپس با کمک ملاقه از مایع وافل بر روی دستگاه بریزید و درب آن را ببندید و زمان دهید به مدت ۵ دقیقه تا وافل شما آماده شود و درب دستگاه را باز کنید و وافل را در ظرف مورد نظر بگذارید. به همین ترتیب وافل شما آماده است. می توانید به همراه سس میوه ای و یا سس شکلاتی و تکه های میوه وافل را نوش جان فرمائید.

تاریخ درج  :  1400/3/9  

ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی