جستجو   :  

تاریخچه آسیاب قهوه ( Coffee Grinder )

 

آسیاب قهوه ( Coffee Grinder )

آسیاب قهوه ( Coffee Grinder )نتیجه تصویری برای ‪Coffee Grinder png‬‏

 

تاریخچه آسیاب قهوه ( Coffee Grinder )

1350 سال پیش از میلاد مسیح آسیاب توسط رومی ها اختراع شد . درواقع زمانی که قهوه کشف شد ، آسیاب اختراع شده بود و این آسیاب ها برای تهیه آرد و ادویه استفاده می‌شده است . تاریخچه آسیاب قهوه ( Coffee Grinder ) به زمان کشف قهوه باز می‌گردد . اولین نمونه های آسیاب قهوه شبیه هاون و از جنس سنگ یا چوب بوده است . احتمالا همانطور که اولین درخت قهوه در اتیوپی کشف شده ، اولین آسیاب های قهوه نیز از آن جا اختراع شده باشد .

نتیجه تصویری برای ‪History of coffee mills‬‏

اولین آسیاب دستی

در قرن پانزدهم میلادی توسط ایرانی ها و یا ترک ها اختراع شد . ( در مورد این مساله اختلاف نظر وجود دارد . ) این آسیاب دستی که بیشتر برای تهیه ادویه جات استفاده می‌شده ، شبیه آسیاب های دستی امروزی عمل می‌کرده است . این نوع آسیاب که در ساخت آن خلاقیت و نوآوری بسیاری به خرج دادند و از نقوش اسلامی ، ایرانی در طراحی آن استفاده شده بود ، برای آسیاب ادویه مورد استفاده قرار می‌گرفت . بعد از آن ترک ها از این آسیاب به عنوان آسیاب قهوه و تهیه پودر قهوه ترک استفاده کردند . امروزه آسیاب های دستی سیلندرگونه ترکی با طراحی نقوش مختلف بر روی آن جزء سوغات با ارزش ترکیه به شمار می‌رود .

تصویر مرتبطتصویر مرتبط

 

انواع آسیاب قهوه‌ ( Coffee Grinder )

همه‌ی ما می‌دانیم که برای آماده کردن یک فنجان قهوه با عطر و بوی تازه باید قهوه را به صورت تازه قبل از دم کردن قهوه آسیاب کنیم و برای بدست آوردن یک فنجان قهوه‌ی خوب شما باید بسته به طرز تهیه قهوه مورد علاقه‌تان میزان آسیاب قهوه خود را تنظیم کنید.در ذیل به اختصار انواع آسیاب‌های قهوه موجود در بازار معرفی می‌شوند .

تصویر مرتبط

 

آسیاب قهوه دندانه‌ای ( Electric Burr Grinders )

امروزه اکثر آسیاب‌هایی که در مغازه‌ها مورد استفاده قرار می گیرند جزء آسیاب‌های دندانه‌ای هستند. این آسیاب‌ها به دو دسته ی آسیاب‌های دندانه‌ای قیفی (Conical Burr Grinder ) و آسیاب‌های دندانه‌ای صفحه‌ای ( Flat Burr Grinder ) تقسیم می‌شوند که ظاهری شبیه به هم دارند و فقط نوع تیغه‌ها و سرعت چرخش تیغه ها در آنها متفاوت است . قهوه در آسیاب‌های دندانه‌ای به صورت یکدست آسیاب می شود . بسیاری از قابلیت ها مانند درجه تنظیم میزان پودر کردن و زمان سنج قابل تنظیم برای جلوگیری از هدر رفتن پودر بر روی بعضی از انواع این آسیاب ها قرار دارد.

نتیجه تصویری برای ‪History of coffee mills‬‏تصویر مرتبطتصویر مرتبط

آسیاب قهوه دندانه ای قیفی ( Conical Burr Grinder )

در این نوع از آسیاب ها قهوه ها از بین از دو صفحه‌ی موج‌دار فلزی( Steel Corrugated Plates ) یا سرامیکی که در هم جفت می شوند عبور کرده و به پودر تبدیل می شوند.فاصله ی این دو صفحه درجه پودر شدن قهوه را تعیین می کند و قابل تنطیم است.این آسیاب ها دارای سرعت مناسب هستند که مانع از ایجاد حرارت و گرم شدن قهوه و از بین رفتن عطر و بوی آن می شوند

نتیجه تصویری برای ‪History of coffee mills‬‏نتیجه تصویری برای ‪History of coffee mills‬‏

آسیاب قهوه‌ تیغه‌ای برقی ( Electric Blade Grinders )

این آسیاب‌ها از دو تیغه‌ی فلزی ساخته شده که توسط موتور الکتریکی کوچکی به حرکت درمی‌آیند و با سرعت بسیار بالا در پایین ظرفی شبیه به فنجان می‌چرخند و دانه‌های قهوه را پودر می کنند. در این آسیاب‌ها برای کنترل درجه‌ی درشتی و ریزی پودر باید مدت زمانی را که دانه‌ها در آسیاب قرار دارند را کم یا زیاد کرد به همین علت برای افزایش دقت هنگام کار کردن با آسیاب تیغه‌ای باید حتماً یک زمان‌سنج داشته باشید . برای آسیاب قهوه‌‌ به صورت نرم باید قهوه را در چند مرحله آسیاب کنید یعنی ابتدا قهوه را آسیاب کنید بعد کمی آسیاب را تکان دهید و دوباره قهوه را آسیاب کنید . قهوه در این آسیاب‌ها به صورت یکدست آسیاب نمی‌شود و میزان آسیاب را باید با چشم خود کنترل کنید که دارای خطاست .

تصویر مرتبطنتیجه تصویری برای ‪krups electric coffee grinder‬‏

آسیاب قهوه دستی (Manual or Turkish Mill )

از این آسیاب‌ها برای آسیاب مقدار کمی قهوه استفاده می‌شود و درجه‌ی ریز شدن قهوه در بعضی از این آسیاب‌ها قابل تنطیم است البته اگر بخواهید قهوه را به اندازه‌ی قهوه ترک نرم آسیاب کنید باید قدرت دست زیادی داشته باشید.

نتیجه تصویری برای ‪turkish coffee grinder‬‏نتیجه تصویری برای ‪turkish coffee grinder‬‏تصویر مرتبط

آسیاب قهوه صنعتی غلطکی ( Roller Mill )

آسیاب‌های غلطکی برای آسیاب قهوه‌ در حجم زیاد طراحی شده اند . در این آسیاب‌ها قهوه با عبور از بین چند غلطک به پودر تبدیل می شود.از این آسیاب قهوه‌ در کارخانه جات استفاده می شود.

تصویر مرتبطنتیجه تصویری برای ‪molinos de fresas cafe industria‬‏تصویر مرتبطتصویر مرتبط

 

تاریخ درج  :  1398/9/9  
تعداد بازدید تا کنون :966

نطرات کاربران

 
ارسال نظر 
نام شما :
آدرس ایمیل :
متن پیام  :

   
تصویر امنیتی

سلام به سایت ما خوش آمدید

×