دوره آموزشی کافی شاپ

درباره باريستا

باريستا کیست ?

آموزش باریستا می‌تواند به شما یا کارکنان‌تان کمک کند که، توانایی‌های دم کردن قهوه، خدمات مشتری خود را بهبود ببخشید، شاهد پیشرفت‌های شغلی باشید، و حتی مسیرهای جدیدی را در این صعنت  امتحان کنید. این کار می‌تواند برای هر دوی باریستا و کافی شاپ ارزشمند باشد.

چرا آموزش؟

یک باریستای خوب بودن به معنای داشتن مهارت در کار با قهوه است. اما واضح است که هیچکس  با مهارت ریختن  یک لاته آرت فوق العاده  یا دم  کردن قهوه‌های  کاملا  یکنواخت  به دنیا  نمی‌آید. این کار به آموزش، تمرین، و تعهد نیاز دارد.

یک باریستای خوب باید بتواند استانداردهای صنعت قهوه تخصصی را درک کند. آنها باید در مورد عصاره گیری، روش‌های دم کردن، نگه داری از تجهیزات، و غیره بدانند.

یک باریستای به خوبی آموزش دیده می‌تواند همه این کارها و بیشتر را انجام دهد. آنها فروش را بهبود خواهند بخشید؛ همانطور که تیم می‌گوید، “مردم میخواهند از مردم خرید کنند. خرید کردن از یک فرد ماهر، آگاه و پرشور فقط به تجربه کلی آنها می‌افزاید… چرا مردم برای خرید دوباره بر نگردند؟”

آنها به کارکنان دیگر نیز انگیره خواهند داد. تیم توضیح می‌دهد: “زمانی که یک باریستا آموزش دید، یک تعهد درونی برای سرو با کیفیت هر فنجان قهوه وجود دارد… همانطور که مهارت درونی سازی شده و باریستای آموزش دیده با مثال هدایت می‌شود… دیگر اعضای تیم نیز متوجه خواهند شد و یا این رفتار را تقلید می‌کنند یا به سمت دیگر مشاغل خواهند رفت.”

 

و آنها ارتباطاتی ارزشمند با افرادی با استعداد کسب کرده اند که آنها را بیشتر در شغل‌شان و دانش قهوه پیش خواهد برد – همانطور که تیم به من می‌گوید، “باریستاها می‌خواهند متعلق به جایی باشند و یک جامعه جهانی قهوه وجود دارد… ]رویداد‌های آموزشی [ که همه ما را  به هم نزدیک تر  می‌کنند… چه رو در رو و  یا از طریق رسانه‌های اجتماعی.

آموزش برای کسی است که برای بهتر تلاش می‌کند. تیم می‌گوید، “من فکر می‌کنم آموزش توسط کسانی که به دنبال پیشرفت شخصی هستند هدایت می‌شود”. و در انتها، باریستاهای توانا و خوب آموزش دیده فقط قهوه را بهتر درست نمی‌کنند. بلکه هر جنبه از شغلشان را نیز بهتر انجام می‌دهند.

بنابرین، بیایید ببینیم چطور بهترین بهره وری را از فرصت‌های آموزشی داشته باشیم.

 

 

دوره هایی که یک باریستا باید بگذراند:

دوره اول، دوره آکادمیک است که در این دوره هنرجو با ویژگی های دان از کشت تا دم آوری، محل کشت دان، شناخت کامل از منطقه ای که قهوه در آن کشت می شود، آشنایی با ابزار آلات و دستگاه های سرو قهوه ( ابزار آلاتی چون دستگاه اسپرسوساز، قهوه ساز، ایبریک، فرنچ پرس، موکاپات و …)، آشنایی با نوشیدنی های قهوه و … به طور کلی با دانه قهوه به طور کامل در این مرحله آشنا می شود.
دوره دوم، دوره عملی است در این دوره هنرجو باید با دستگاه ها و ابزار آلات مربوطه کار کند و انواع نوشیدنی ها را تهیه کند برای مثال: اسپرسو، لاته آرت، قهوه ترک، کاپوچینو، و … . برای تهیه بعضی نوشیدنی ها باید کف دادن شیر را نیز آموزش ببیند.
یک باریستا به شدت عاشق قهوه است، هم چنین به شدت علاقه مند به کار با دستگاه های تهیه قهوه است
البته مهارت یک باریستا کمی فراتر هم می رود یعنی علاوه بر تهیه قهوه باید طعم و کیفیت خوب از بد را بتواند تشخیص دهد.
درست است که یک باریستا در دم آوری یک فنجان قهوه بسیار موثر است اما اگر میوه قهوه در مزارع به صورت نادرست پرورش داده شود یا رست قهوه نادرست باشد، طعم فنجان قهوه تان نیز خراب می شود.
قهوه در خانه هم لذت خاص خودش را دارد، اگر فردی هستید که عادت دارید قهوه را فقط در کافه ها بنوشید و تا به حال در خانه درست نکرده اید توصیه می کنیم حتما یک بار خودتان درست کنید.

سر فصل و مهارتهای دوره آموزشی باریستا
Barista E-

learning …
تاریخ قهوه
انواع قهوه  فرآوری دانه قهوه  آسیاب دانه قهوه
بو دادن قهوه  دم کردن قهوه  طرز تهیه نوشیدنی های قهوه
شیمی شیر  طرز تهیه کف شیر
اصول مهمانداری  آناتومی دستگاه قهوه ساز
کار با اسپرسوساز
کار با قهوه ساز  آموزش تزئین قهوه

تلفن ثبت نام 09919004942

سلام به سایت ما خوش آمدید

×